Naomi Novik “Välja juuritud”

48. Raamat, mille tegevus toimub väljamõeldud maailmas
Naomi Novik “Välja juuritud”
Epp Aareleid
456 lk
Tänapäev

Kurjusest tulvil mets, mis vallutab maad, võtab inimesed vangi, elab vangistatute elujõust, alles jääb kest. Kõik, mis metsaga kokku puutub, on kahjustatud, nakatatud kurjusega. Kõndijad, hiidtirtsud, moondunud loomad, võimuahned valitsejad, väliselt kalk võlur, kes külasid kaitseb. Agnieszka ja Kasia sõprus, mis peab vastu nii paljule. Agniszka ja võlur. Suur lahing, kuninganna. Agnieszka ja mets. Saladus. Metsa süda.  Metsakuninganna. Südamepuud. Lõputu headus kurjas maailmas.

valja-juuritud

Oli aegu, kui ma ei tahtnud ühtegi raamatut uuesti lugeda. Siis lugesin just eesti keeles ilmunud “Harry Potter ja tarkade kivi”. Ma lugesin seda 3 korda 24 tunni jooksul. Läks aega ja mu koju sattus “Ohtlik elu”, mida loen korra aastas. Kerge lugemine, samas on peategelases sama hirmu, mis minus käsitöölasena. Viimase kuu jooksul on minuni jõudnud 2 sellist raamatut ja 1 film, mida loks ning vaataks ikka ja jälle. Esimene nendest oli “Kui koletis kutsub” ja teine on käesolev “Välja juuritud”. Film on “Fantastilised elukad ja kust neid leida”.

Lugesin eelmisel aastal kellegi postitust sama raamatu kohta ja tookord oli esimene suhtumine kaanekujundusse, et raamat ja kujundus ei sobi kokku. Nüüd, peale raamatu lugemist, mida rohkem vaatan, seda paremini sobib. Vaadates sama raamatu teiste keelte kujundusi, siis leidub lemmikumaid.

Tahaksin lugeda muinasjuttu “Agnieszka Skrawek Neiba” (“Agnieszka “Tükike Taevast””), mida autor mainib tänuavaldustes, Baba Jaga  lugusid ning sama autori teisi raamatuid.

Mulle väga meeldis. Kuna lugesin raamatukogu raamatut, siis selle raamatu pean endale küll kuidagi muretsema.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s