“Ilma lõputa lugu” Michael Ende

1. Raamat, kus tegevus toimub jõulude ajal või  9. raamat, mida oled juba ammu lugeda tahtnud, aga mingil põhjusel pole veel lugenud.

“Ilma lõputa lugu”
Micahel Ende
Tõlkija Tiiu Relve
469 lk
Kirjastus Tiritamm

Kumma teema alla see raamat lõpuks maandub, selgub aasta jooksul. Sellegi poolest  tundub võib-olla esmapilgul veider, et raamat sellise teema alla paigutus – jõulud?! Loen sel esimesel väljakutse aastal neid raamatuid, mis mul voodi kõrval hunnikus kõrguvad ja lugemisjärge ootavad. Otsustasin, et pean ikka lugema seda, mis mulle meeldib. Seetõttu püüan peale lugemist raamatu paigutada sobiva väljakutse teema alla. Alguses on lihtne…

Kuid teema sobib tegelikult hästi, kuigi jõuludest on raamatus ainult üks lause:

“Eile?” ütles isa. “Aga eile oli ju esimene advent, Bastian.”

Kui peategelane Bastian Balthasar Bux jõuab koju tagasi, siis selgub, et päev, mil ta sai tagasi kõik, mille ta arvas olevat kaotanud, oli jõulu esimene püha.

Raamatu lõpuks võin öelda, et see meeldis mulle väga. Vahepeal hakkasin tüdima. Eriti siis, kui oleks tahtnud kõrvalt peategelast õpetada: “Kas sa siis ei näe, kuhu see samm või tegevus sind viib?”, kuid lõpuks ikkagi raamat meeldis. Kohati oli natuke liiga lihtne, samas oli kohti, kus pidin mitukümmend lehte tagasi kerima ja mõnda kohta uuesti lugema.

Ühes asjast oli kahju ka. Kahju,  et mul polnud seda toredat väljaannet, kus olid sees kaunid leheküljesuurused ehistähed.

Oi kui mõnusad külmavärinad… See raamat oli minu hingele hea!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s