Martin Pistorius “Nähtamatu poiss”

38. autori debüütromaan

“Nähtamatu poiss”
Martin Pistorius
Tõlkija Triin Peek
274 lk
Kirjastus Helios 2015

“12 aastat oma kehas lõksus olnud poisi maailm ja tema võitlus tagasituleku nimel”

Martin-Pistorius

Raamat noore mehe elust, kes haigestus 12-aastaselt seletamatusse haigusse. Haigus võttis talt kõnevõime, pani ratastooli. Martini mõistus ärkas aegamööda taas üles, kuid keha mitte. Arstid ütlesid vanematele, et poisis mõistus on imiku tasemel. Möödus 10 keerulist aastat nii pere kui Martini jaoks. Üks kaastundlik ja tähelepanelik terapeut märkas lõpuks, et Martini silmades paistab mõistmine ja soov suhelda. Noorel terapeudil õnnestus vanemaid veenda ja nad viivad poisi uuringutele. See ei ole raske elu lõpp, vaid kõige uue algus.

Lugedes olin hämmastunud, missugune elutahe oli Martinis, et oma elu mustast august välja “ronida”. Kannatades hooldajate julmust ja ärakasutamist vajuda aegajalt tagasi oma tardumusse, kuid siiski lootust mitte kaotada, saada omale suhtlemisvõimalus maailmaga, elada lõpuks oma võimalustele vastavalt täisväärtuslikku elu ja leida oma õnn.

Lugedes oli raske mõista, kuidas saab see nii olla, et poiss ärkab, ei mäleta midagi oma eelmisest elust, ei oska enam lugeda ega kirjutada, kuid teab, mis loom on lõvi…

Vägev lugemine oli!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s