V.E. Schwab “Võlukunsti tumedam pool” ja “Tihenevad varjud”

15. Raamat, kus on üle 700 lehekülje

“Võlukunsti tumedam pool” (416 lk)
“Tihenevad varjud” (528 lk)
V.E. Schwab
tõlkinud Marge Paal
Päikese kirjastus

See on nüüd küll väike pettus, kuid neid kahte lugesingi ühe raamatuna, mis siis, et nad on eraldi kaante vahel. Oleks veel kolmas ka eesti keeles ilmunud, siis ilmselt oleks üle  1200 lehekülge.

võlukunstitumedampool

Esimese raamatuga ei saanud ma kuidagi peale hakatud. Paar lehekülge ühel päeval, paar teisel päeval. Kuna kooli raamatukogus oli juba väike järjekord tekkinud, siis sundisin ennast peale hakkama ja lugema. Rahulik kulgemine, ilma erilise actionita… ja kui siis hakkas peale, ei saanud enam pidama – nii nagu minuga tavaliselt ikka on.

Apollo poe tutvustuses on kirjutatud kokkuvõtteks nii: “On räpane ja igav, täiesti võluväetu Hall London, mida valitseb hull kuningas George III. On Punane London, kus austatakse elu ja võluväge, koht, kus Kell kasvas üles koos Rhy Mareshiga, õitsva impeeriumi võrukaelast pärijaga. On Valge London – paik, kus inimesed võitlevad selle nimel, et võluväge endale allutada, ning võluvägi võitleb vastu, kurnates linna luudeni lagedaks. Ja kunagi ammu oli ka Must London, aga sellest linnast ei räägi nüüd enam keegi.
Ametlikult on Kell Punane Rändur, Mareshi impeeriumi saadik, kes vahendab kõigi Londonite valitsejatele igakuiseid läkitusi. Mitteametlikult on Kell salakaubavedaja, kes teenib neid, kes on valmis maksma pisimagi pilguheidu eest maailma, mida nad oma silmaga kunagi ei näe. Sellel trotsist kantud hobil, nagu Kell peagi avastab, on ohtlikud tagajärjed.
Halli Londonisse põgenedes põrkab Kell kokku Delilah Bardiga, lennukate unistustega taskuvargaga. Nende sõprus algab veidralt. Alustuseks röövib tüdruk võluri paljaks, siis aga päästab ta surmavaenlase käest ning kõige lõpuks on Kell sunnitud tüdruku teise maailma korralikule seiklusretkele kaasa võtma.
Nüüd aga on ohtlik võluvägi valla pääsenud ja igal nurgal luuravad reeturid. Et kõiki maailmasid päästa, peavad need kaks kõigepealt ise ellu jääda.”

Teises raamatus “Tihenevad varjud” seiklused jätkuvad. Delilah läheb Kelli maailma rändama, saavutab osaliselt oma unistuse ja saabub taas võlukunsti võistlusteks ehk Elemendimängudeks Punasesse Londonisse. Kuidas ja miks Delilah ja Kell võistlustel osalevad, kui kumbki ei tohiks seda teha, jääb lugeja avastada. Välja ilmub ammune vaenlane.

Võlukunst, paralleelmaailmad, piraadid, elu ja surm… mmmmõnus lugemine oli!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s