Reeli Reinaus “Deemoni märk”

46. Raamat, mille pealkiri algab tähega, mida sinu nimes (eesnimi+perekonnanimi) ei ole

Reeli Reinaus “Deemoni märk”
324 lk
Kirjastus Varrak

“Ma olin selliseid raamatuid lugenud. Filme näinud. Need olid kõik justkui ühe vitsaga löödud. Imevõimetega tüdruk või poiss, võimatu, kuid viimaks kõike võitev armastuslugu ning selle kohal hõljuv ennustust, needus või muu taoline jura. Ning mingi seltskond inimesi, kes olid nende vastu. AInult, et minu loos olin vaid mina, kamp usuhulle, needus ja tundmatu must ingel. Armastust ega imevõimeid ei paistnud kuskilt.”

deemonimärk

Katkend raamatu sisekaanelt teeb päris hea kokkuvõtte kogu raamatust.

Ühelt poolt olen juba teist korda sel aastal üllatunud, et eestlased ka selliseid raamatuid kirjutavad. Esimene üllatus oli praegusest pisut erinev Koidu V. G. Ferreira raamat “Domineeriv värv. Tumepunane”. Kuidagi on jäänud mulje (ilmselt põhjalikult süvenemata), et sellised raamatud jäävad ikka ameeriklaste pärusmaale.

Teiselt poolt oli Reeli Reinausi kirjutatud raamat minu jaoks ikkagi liiga pealiskaudne.  Lootsin ühikest ja kiiret lugemist. Selle ma saingi, aga…! Tahtsin küll paksude raamatute vahele midagi kiiret ja ühekordset (ilma järgedeta), aga juba lugemise ajal tundus, et seda oleks saanud palju sügavamalt, põnevamalt ja pikemalt kirjutada.

Nüüd olengi segaduses ja pigem pahane enda peale. Sain seda, mida ootasin, aga pettunud olen ikkagi – tagtantjärele mõeldes oleks ikka rohkem tahtnud.

Raamatust endast: Maria, nägemused, tulitav sünnimärk, legendid, identiteedikriis, kaitseingel Guido, igavene armastaja Andreas, maailma päästmine, valed, pettused, saladused, deemonid või deemon sinus eneses, mõnevõrra ootamatu lõpp.

Eelnevalt olen lugenud Reeli Reinasi “Nõidkapteni needust” ja sama sarja teist osa “Poisid Mustalt Hobuselt”. Mõlemad jätsid mulle parema mulje nii raamatu ülesehituse, kui keelekasutuse poolest. “Deemoni märk” on minu jaoks natuke lahja, aga äkki olengi liiga vana selle raamatu jaoks – ootan rohkem ja mahlakamat sõnavara? Polegi vist sattunud noortele mõeldud raamatule, mis mulle pole sobinud. Aga kui sina ootad kiiret lugemist, kus on inimesed, inglid, deemonid, ettekuulutus, põgenemine ja maailma päästmine ning sa ei ole nii pirtsakas, kui mina, siis see sobib lugemiseks küll.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s