Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat”

49. Raamat, mille tegevuspaigaks on Eesti küla

Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat”
558 lk
Kirjastus Raudhammas

Väikese mööndusega paigutaksin raamatu võib-olla 49. teema alla, sest tegelikult on põhiliseks tegevuspaigaks ju Tallinn, lisaks Tartu, Pirita klooster ja Lübeck… mitte väike Eesti küla. Aga kui ma mõtlen nii, et mõne maailma linna rahva arvu kõrval võib pidada tervet Eestit üheks väikeseks külaks, siis äkki sobiks? Vaatame, kuhu paigutub.

hargla

Kui seda sarja lugema hakkasin, siis tundus esimeses raamatus, et äkki ma ei saa ikka hakkama – ajalugu pole üldse minu teema, aga autori poolt valitud aeg, koht, tegelased… Kõik on lõpuks nii mõnus lugemine, et praegu olen kurb – järgmist raamatut peab jälle ilmatu aja ootama. Sari ei saa ju nii ära lõppeda, paljud asjad on veel pooleli 😀
Siiani on iga raamat minu jaoks järjest paremaks läinud. Seekord nautisin raamatu iga lehekülge. Millegipärast ei olnud seda suurt ärevust, et kiiresti-kiiresti lugeda, peab kohe teada saama, mis juhtus. See ei rikkunud sugugi raamatu lugemiselamust, pigem suurendas seda.

Kokkuvõte Apollo lehelt: „Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat“ on kuues raamat Indrek Hargla ajalooliste kriminaalromaanide tsüklis, kus kuritegusid lahendab Tallinna apteeker Melchior Wakenstede.
Romaani sündmused toimuvad Issanda aastal 1433, kui äsja on tööd alustanud esimene linnakool ja Tallinnat on tabanud ränk tulekahju. Apteeker Melchior ootab kannatamatult sõnumeid pojalt, kes Lübeckis ametit õpib, aga ta saab temalt üpris kummalise läkituse. Poeg kirjutab, et Tallinnasse on tulnud mees, keda hüütakse Gotlandi kuradiks ja kes võib ohustada Melchiori elu. Kes ta on, miks ta Melchiori vihkab või mida ta Tallinnas teeb, seda poeg ei tea. Samal ajal palub surev kaupmees Duseborgh Melchioril lahendada ühe vana veretöö saladus. Duseborgh oli aidanud kedagi tappa ja ta vannutab oma surivoodil Melchiori, et too aitaks õiglusel võidule pääseda, aga nii, et süütud ei kannataks. Ainsaks vihjeks on surija kummalised viimased sõnad ja kuus hõbedast sõlge. Ja vaevalt jõuab Melchior välja uurida, kust need sõled pärit on, kui vanade pattude viirastused varjusurmast ärkavad. Kurjus ründab uuesti. Üsna pea veendub Melchior, et Gotlandi kurat on tõesti Tallinnas ja on oma järgmiseks ohvriks valinud Melchiori enda. 
Romaani teine tegevusliin toimub Lübeckis, kus Melchiori pojast on saamas salamõrtsukate vennaskonna liige, ta võitleb oma armastuse eest ja jahib suguvõsa needuse saladust.


Piltide aadressid:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s