Lois Lowry “Andja”

32. Raamat ühesõnalise pealkirjaga

Lois Lowry “Andja”
Tõlkija Kattri Ezzoubi
192 lk
Kirjastus Draakon ja Kuu
Kaanedisain Leelo Märjamaa
Loetud 28.01.2018

“Asjad võivad muutuda, Gabe,” jätkas Jonas. “Asjad võivad teistmoodi olla. Ma ei tea küll, kuidas, aga peab leiduma mingi võimalus, et asjad saaksid teisiti olla. Värvid võivad olemas olla. Ja vanavanemad… Armastus võib olemas olla,” sosistas Jonas.

Andja

Tassisin raamatu endaga koju jaanuari alguses raamatukogust. Katkend raamatu tagakaanel ei lubanud jätta lugemata.

Raamatu algul jäi mulje, et tegemist Veronica Rothi Lahkulööja-sarja laste variandiga, ainult tükk maad kergem, lastele sobivam lugemine… Mõtlen oma laste peale, siis 12+ on vist sobiv vanus ka. Kahju, et hakkasin kohe “Lahkulööjaga” võrdlema, kuid nüüd lugesin grupist, et raamatul on järjed ka. Hmm… huvitav, kuhu raamat välja jõuab? Esimese raamatu lõpp jättis täiesti võimaluse, et nii jääbki. Raamat läbi ja kõik!

Sisututvustus raamatu kaanelt: “Jonase maailm on täiuslik. Kõik on kontrolli all. Puuduvad sõjad, hirm, valu. Puuduvad valikud. Igale inimesele on määratud kogukonnas kindel roll.
Kui Jonas saab kaksteist, valitakse ta välja Andja õpilaseks. Andja on ainus inimene, kes hoiab endas mälestusi tõelisest valust ja rõõmust. Jonas õpib tundma tõde ja pealtnäha perfektse kogukonna süngeid saladusi. Tagasiteed ei ole. 

Lois Lowry on kirjutanud rohkem kui kolmkümmend lasteraamatut ja kogunud hulga autasusid. “Andjale” omistati 1994. aastal Newbery medal, USA kõrgeim lastekirjanduse autasu. Lowry elab USAs, Massachusettsi ja Maini osariikides.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s