Jill Mansell “millie armuseiklused”

10. Jabura pealkirjaga raamat

Jill Mansell
Tõlkinud Krista Suits
392 lk
Kirjastus Varrak

Hmm, raamatu lugemisest on omajagu möödas. Mu ema luges raamatut enne mind ja ütles, et üks imelik raamat, noorte naiste jauramine oma armuelu kohta… Minule kergeks suvelugemiseks meeldis. Suurt ja sügavat mõtet ei leidnud, aga ei otsinud ka. Krimkade vahele oli mõnus lugemine, aga algus võttis aega, kuni hooga lugema sain.

millie-armuseiklused

 

Neil (Millie peika) on viinud tüdruku Tresanter Pointi, loodusesses, milles Neil eriti ei hoolinud, et temaga millestki tähtsast rääkida. Kuigi paar oli koos olnud vaid napilt 3 kuud, kardab Millie kõige hullemat…

“Ta ei pidanud kartma, et siin langetakse romantiliselt ühele põlvele ja kougitakse seejärel välja juveelipoest ostetud sametkarbike, milles on kihlasõrmus. EI mingit kirikut, ei mingeid mesinädalaid, pühalikke tõotusi ega muud imalat jama – kus sa sellega, Neil oli valinud odavama ja argisema variandi – esiteks sellepärast, et teda ähvardati praegusest elukohast välja tõsta, ja teiseks sellepärast, et ta oleks pigem lasknud endale tuliseid orasid küünte elle torkida, kui triikinud särki või pesnud puhtaks oma sööginõud.”

Selle täiesti ebaromantilise ettepaneku taustal on eemal kaljunukil tuttavlik naine, kel ilmselged kavatsused. Tresanter Point ei ole tuntud ainult vaateplatvormina. See yõmbas õnnetuid armastajaid nagu magnetiga, ikka enesetapu poole.

Milliel õnnestub endalegi üllatuslikult veenda kuulsat menukirjanikku, Orla Harti, veenda mitte alla hüppama. Sellest juhtumist saab alguse kahe naise sõprus ja pöörane suvi, kus Millie üritab elada meestevaba suve (kihlvedu korterikaaslasega), aga Orlal on hoopis teised plaanid. Nad teevad kokkuleppe, kus Millie lubab rääkida ära kõik oma suvise elu üksikasjad ja Orla kirjutab sellest uue menuromaani (üks teatav kriitik on viimase romaani ju maha teinud). Suvi tuleb pöörane koos töökoha vahetusega, rulluiskudel gorillaga, tervitustelegrammid, sellikukütist ülemus, tagaaeda maandunud helikopter, vastamata tunded, ebaviisakas naaber, London, täiesti lävipaistev kleit, mis pole üldse kleit ja Hugh…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s