Diana Wynne Jones “Howli liikuv kindlus”

Uus lugemisaasta, uued väljakutsed…

Ulmekirjanduse miniväljakutse “1. Raamat võluritest”

Diana Wynne Jones
Tõlkinud Eva Luts
302 lk
kirjastus Fantaasia

Raamatu esmatrükk on aastast 1986. 2004. a tehti raamatust animefilm, mis võitis Oskari nominatsiooni (parim animeeritud film). Alles 2006 võitis romaan Phoenixi auhinna… Eesti keeles ilmus 2017. Lugemise väljakutse grupis tutvustati päris mitu korda aastal 2018. Sealt see esmane huvi mullegi tekkis, aga kuna lugeda on nii palju, siis kuna otse kätte ei sattunud, ei lugenud ka.

howli-liikuv-kindlus

Aasta alguses otsisin uut raamatut, mida autos lastega sõitude ajal kuulata. Tütre jaoks sattus ette “Howli liikuv kindlus”, mida hakkasime siis Haapsalu vahet sõites kuulama, kuid peale esimest 10 minutit oli selge, et seda raamatut tahan päriselt lugeda – ei jõua lihtsalt oodata, kuni järgmine sõit ette satub! Nii astusingi kooli raamatukogust 3. jaanuaril läbi ja minu ettevaatliku küsimuse peale  pistis raamatukoguhoidja selle mulle pihku. Jesss!!!

Ja muidugi oli see mul eile-täna vaja kiiresti läbi lugeda… liiga kiiresti… Sophie elab Ingary riigis “…kus on päriselt olemas seitsmepenikoormasaapad ja nähtamatusemantlid ja on üsna õnnetu juhus, kui sünnid kolmest lapsest vanimana…” Muidugi ongi Sophie kolmest tütrest (Sophie, Lettie, Martha) vanim, muidugi sureb isa liiga vara ja muidugi on isa olnud “oma tütarde üle liiga uhke”, sest tüdrukuid kooli saates on õppemaksud jätnud kübaraäri suurtesse võlgadesse. Nii ei jää kahel nooremal midagi muud üle, kui üks läheb tööle linna pagariärisse ja noorim saadetakse nõia õpilaseks ning muidugi jääb Sophie kübaraäri pärijana ametit õppima… vähemalt nii on Fanny’l plaanis (Sophie ja Lettie kasuema, mitte kuri kasuema, ja Martha pärisema). Ja muidugi ei lähe midagi nii nagu plaanitud, eriti kui see midagi on kuidagi seotud Sophiega.

Kübarad, vahetusloits, Kõnnumaade nõid, arusaamatused, väikesed süütud valed, mitmekihilised loitsud, võlur Howli liikuv kindlus (on Sophie kodulinnakest juba tükk aega hirmu all hoidnud), Michael, hernehirmutis, hekki kinni jäänud koer, tuledeemon Calcifer, hirmus mustus ja lõputu koristamine, kuningas, Market Chippingi linn, Kingsbury, Porthaven, Wales… Mitte miski ei tundu olevat nii, nagu näib. Oi, kui mõnus see oli. Esmaspäeval lähen raamatukokku teist osa otsima.

Uskumatu, et raamat on esmakordselt ilmunud 1986.

#ulmekirjandus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s