Jean-Luc Bannalec “Bretooni kuld”

7. Minu kõige uuem raamat. Pidurdame ostuhimu! Raamat, mille ostsid raamatupoest (oksjonilt vms. kohast) viimasena. Kui jõuad enne lugemise lõpetamist uue raamatu osta, ei lähe see arvesse. Pead alustama uue raamatuga, et väljakutse teemat täita.

Bretooni kuld. Komissar Dupini juhtumid
Autor: Jean-Luc Bannalec
312 lk
kirjastus Helios
6.01.2019
Tõlkija: Elina Adamson

Rahva Raamatu krimiklubiga ei tule ju ometi sarja esimene osa, eks? Ikka teine 😉 Eelmisel aastal lugesingi läbi niimoodi saadud “Mõrv Bretagne’i rannikul”, mida oli mul algul üsna keeruline lugeda. Janauari alguses jõudis koju “Bretooni kuld”.

bretoonikuld.jpg

Prantsuskeelsed väljendid, võõrapärased toidud, harjumatu või teadmata hääldusega nimed.. Õnneks on autor minu jaoks nii teises kui “Bretooni kulla” raamatus väga hästi kirjutanud (ja tõlkija kindlasti väga hästi tõlkinud) kõikvõimalikud kirjeldused, mis ei ole pikad ja tüütud ning maalivad väga ilmeka pildi. Seekord vajasin soolaväljadest arusaamiseks kaarti, mida raamatus polnud! Kahju, käsitsi joonistatud kaardid, mis raamatu sündmustiku toetavad on minu lemmikud. “Howli liikuvat kindlust” lugedest mõtlesin lausa, et peaks ise joonistama kaardi… Siis tegin kiire otsingu, et päriselt aru saada, mismoodi need soolaväljad välja näevad ja kuidas seal liikumine välja näeb.

Krimka, mõrv, soola lademetes, kohalik komissar, enda piirkonnast ja harjumuspärasest keskkonnast väljas komissar Dupin ja muidugi ei ole midagi päriselt nii, nagu näib, eriti soolaväljadel, eriti öösel, kui inimesed on soolaväljadelt lahkunud… Äge!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s