Joss Stirling “Usu endasse, Christal”

12. Raamat, mida soovitab lähedane pereliige

Joss Stirling “Usu endasse, Christal”
240 lk
Tõlkija: Laura Lilleväli
Ajakirjade Kirjastus 2013

Ei peta ennast, kui ütlen, et raamatusarja soovitanud sõbranna on ühtlasi mu ema täditütar ja kõige õelähedasem tegelane mu elus. Räägime palju muuhulgas ka raamatutest, jagame üksteisele ja üksteise lastele lugemissoovitusi. Ma peaaegu ei tahtnud võtta selle sarja ühte raamatut. Võtsin teise osa siiski kaasa ja praegu ei kahetse.

Käesolev raamatu on sarja kolmas raamat. Peale lõpetamist olin pettunud, kui selgus, et sarjas ongi ainult 3… Urh! Nii minuga juhtub. Satun hea sarja peale ja siis lõpeb see kas täiesti arulagedalt huvitava koha peal (hakkas ju alles põnevaks minema, sest kolm venda on jäänud) või siis ei tõlgita sarja rohkem eesti keelde ja ingliskeelne lugeja ma pole. Olen üritanud, aga see pole minu jaoks.

Seekord leiab hingeleidja omale Benedictide pere nooruselt kolmas poeg Xav (kokku seitse), kelle eriline anne on kätega tervendamine. Christal seevastu on küll kasvanud ka savantide perekonnas, kuid isa surma tõttu on kogu pere olnud liimist lahti ja pere noorima, 7. tütre jaoks eriti aega kellelgi pole. Keegi pole märganud tema erilist annet, tüdruk ise arvab, et temaga on midagi lahti, kuna savantidele üsna tavalise telepaatilise suhtlemise peale läheb temal süda iga kord pahaks. Raamat algab hoopis sellega, et Christali õde Diamond leiab oma hingeleidja üsna imelikult moel. Noored naised satuvad kotivaraste ette ja neid tuleb päästma Trace, kes on üllatuslikult ka Benedictide perepoeg. Novat, kokkusattumusi kui palju… Lõpuks avastab Christal oma ande, päästab päeva, perekonna ja veel rohkemgi.

Kahju ainult, et viimase kolme venna Urieli, Willi ja Victori lugu teada ei saa… Väikesed vihjed Christal annab tänu oma andele, aga see on ka kõik.

Antud raamat meeldis mulle kõige rohkem sellepärast, et tegevus toimus Veneetsias ja koha kirjeldusi oli täiesti parasjagu, samuti areneb noorte omavaheline suhe kuidagi aeglasemalt (kui savantide maailmas midagi aeglaseks saab nimetada).

Hoolimata mõningasest läbinähtavusest pakkus raamat lugemisrõõmu. Oligi selline mõnus, vabam, kerge, kiire, aga tundeid, armastust, pöördkäike ja põnevust täis lühike raamat.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s