Laura Marshall “Sõbrakutse”

51. Raamat, mis räägib elu pahupoolest

Laura Marshall “Sõbrakutse”
384 lk
Rahva Raamat AS
Tõlkija Kallis Krista

Peale lugemist olin jahmunud. Misasi see nüüd oli? Alguses ei saanud lugema, hiljem ka väga ludinal ei läinud, suurt takistust ka polnud, aga ikkagi… Jutt ja reklaam raamatu ümber on olnud ülistav, Goodreadsi hinnag lausa 3,81… Jajah, saan ju aru, et reklaam peabki olema ülistav, et keegi kaupa ostaks, aga…

Ühel hetkel (umbes poole peal) tajusin, et mul hakkab küll saama sarnaste raamatute lugemisest, tahaks midagi head lugeda. Kõigepealt ei saa ma kuidagi loetud neid “mina enne…”, “sina pärast…” jne raamatuid. Võib-olla ongi head, aga kui nii paljud seda heaks peavad, siis kohe pean kahtlusega asjasse suhtuma… Mu vennanaine naerab mu üle, kui jälle sarnastest pealkirjadest juttu tuleb. Ei suuda enam nendes pealkirjades järge pidada, tekib nagu seeni pärast vihma… Samal põhjusel ootab juba vähemalt aasta allahindluselt ostetud “Mägi meie vahel”.

Nüüd on tekkinud uus tüüp raamatuid, mille otsa pidevalt satun – üle kolmekümne naised vaevlevad teismeeas tehtud pahanduste pärast. Hiljem selgub, et kõige hullem tegu polnudki nende süü, vaid keegi teine oli palju suurem patune… Mõni nendest raamatutest on olnud hea ja mulle meeldinud, aga praegu tundub, et mõõt on täis. Ja täis sai “Sõbrakutsega”.

Raamatus on ju väga tõsised teemad ja praegugi veel riputavad inimesed liiga paljut endast ja oma perest Facebooki (ilmselt mina ka), tajumata tegelikku ohtu. Koolikiusamine – ka tõsine ja aktuaalne ning jääb mingil määral vist alatisest keskkonda, kus palju lapsi koos. Kuhugi kuulumise tahe – teismeliste mure, aga mitte ainult nende.. Ja kust see lõpplahendus välja kargas? Ühtki vihjet sellele ju polnud. Ok, võib-olla üritas autor seda edasi anda kaldkirjas “anonüümse” tegelase vahepeatükkidega. Mingid vihjed sealt ju tulid, aga mitte sellisele lahendusele. Maria ema mängu tuleks käis peast läbi, kui Tim rääkis Laurale, et ta ostis naisega ema maja ära ja too ei olevat Maria kadumisest üle saanud, aga hoopis veel üks käänak? Jah, oli küll üllatav lõpplahendus, aga …

Vaatan, et raamatupood on kirjutanud, et see oli debüütromaan – esimese kohta siis ok, võib-olla noorema lugeja jaoks, kui mina… Seetõttu ka minu poolt Goodreadsi hinnagi 2 tärni, järgmisest ootaks ikka rohkem.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s