Reeli Reinaus “Maarius, maagia ja libahunt Liisi”

Reeli Reinaus “Maarius, maagia ja libahunt Liisi”
224 lk
illustratsioonid Marja-Liisa Plats
kirjastus Päike ja Pilv

Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma alustama sellest, et käisime Pootsi veinimõisas vaatamas etendust “Nõidkapteni needus”. Raamatut olin mina juba enne lugenud, teised pereliikmed polnud. Etendus oli vägev. Jäime kõik igatsema järgmist suve lootusega, et tulevad ka II ja III osa järgi etendused. Tegime omavahel kokkuleppe, et kui kui sügisel uuesti õhtujutu raamatuid lugema hakkame, siis võtame “Nõidkapteni needuse” ette. Olin kevadel lasteraamatuid koju vedades endale ka “Maarius, maagia ja libahunt Liisi” ning “Morten, Emili ja kadunud maalimad” kaasa võtnud. Osalt selle pärast, et hakkan sügisel uusi õpilasi õpetama ja nemad on seda raamatut eelmise õpetajaga lugenud, teisalt selle pärast, et Reeli Reinausi raamatud mulle meeldivad.

“Maarius, maagia ja libahunt Liisi” on selline tore raamat umbes 4. ja 5. klassi õpilastele lugemiseks. Maariuse pere kolib maale, tundub hajaasustusega küla olevat. Uue kodu lähedal on salapärane mets, mis kogu aeg muutub ja kus elab palju erinevaid müstilisi tegelasi. Poiss kohtub metsa kaitsja Liisiga, kes tegelikult pole libahunt vaid kujumuutja. Kui Maariuse vanem vend ja tema sõbrad lähevad metsa varandust otsima, aga satuvad kooljate kätte ning Liisi toob vastu igasuguseid reegleid ja seadusi Maariuse vanema venna surmasuust tagasi, siis peavad lapsed koos mitmete katsumustega silmitsi seisma. Nad peavad välja mõtlema, kuidas külalapsed metsast eemal hoida. Kuidas hoida ära järgmine surm, sest mets peab “varastatud” hinge asemele teise saama? Kuidas lahendada Liisi vanaema jäetud mõistatus? Kuidas vabastada Maarius pööripäeval “lukku” pandud metsast? Kuidas päästa küla koledate elukate käest, kes pööripäeval metsast plehku panid? Mis saladus on kolmel talul kanda selles külas? Kuidas päästa Liisi, kes saab hundi kujul haavata? Kas kõik saladused surevad vanade inimestega või on keegi kuhugi jätnud veel vihjeid?

See on armas raamat sõprusest, usaldamisest, hoolimisest, vanadest lugudest ja müstilistest tegelastest meie rahva mälus. Mulle väga meeldis. Soovitasin oma 11-aastsele pojale ka, kellele tavaliselt fantaasiakirjandus meeldib.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s