Väljakutsed

Aasta 2022

Sel aastal panin endale eesmärgiks lugeda 2 raamatut rohkem, kui eelmisel aastal. 2021. aastal tuli Goodreadsi andmetel kokku 54 raamatut. Sel aastal siis eesmärgiks 56. Proovin osa võtta lugemise väljakutse grupis (Facebookis) noortekirjanduse, ulmekirjanduse, raamatukogude aasta  ja Islandi kirjanduse väljakutsetest. Mitte igast kuust ilmselt, aga aegajalt mõne huvitava teemaga.

Proovisin leida oma eelmise aasta kokkuvõtte jagamise linki, aga see praegu minu hiire alla ei sattunud. Seevastu vaatasin, et olen alates 2016. aastast oma raamatute väljakutsed ületanud vähemalt 2 protsendiga. Kõige parem aasta oligi koguarvu poolest 2016, mil lugesin 87 raamatut. 

Muus plaanis on illustratsioonigrupis jälle näitus suvel tulemas, lisaks joonistame ühiselt raamatut, kus igaühel oma lugu illustreerida. Pooleli on mitu Domestika kursust, ühe jaoks vaja teha lausa 3 valmistööd (paberlõiketehnikas…) ja kõik muu, mis aasta jooksul tuleb.

Töö plaanis on sügisel suur muutus! Ei, ma ei vaheta tööd, aga praegu on plaanis, et jagame teise eesti keele õpetajaga tunnid nii, et mina annan ainult kirjandust ja tema ainult eesti keelt 5.-9. klassini. Tema ei taha anda kirjandust ja mina ei taha anda eesti keelt. Nii on hundid söönud ja lambad terved :D. Aga tean juba, et esimesed aastad saavad rasked olema. Põnev on ka.

Aasta 2021

Aasta 2020

Aasta 2019

 1. lugemise väljakutse:
  a) Järgmiseks aastaks seadsin ikka esialgseks eesmärgiks läbida 2019. aasta väljakutse (53 raamatut :o)
  b) ja teha gruppi vähemalt üks postitus kuus.
  c) Väga intrigeeriv on ulmekirjanduse väljakutse, millega tegin ka algust.
 2. joonistamine:
  a) Kuna meie “Valge Daami kirjastuse” rühmitusel on tulemas suvel Haapsalus suur näitus, siis esimene teema tuleb sealt
  b) ja kuna tegemist Haapsalu juubeliaastaga, siis kindlasti teen esimese Haapsalu kollaaži kõrvale vähemalt ühe veel.
  c) Lisaks käisin eelmise aasta lõpu poole Iloni Imedemaal Urmas Viigi kursusel, kus alustasin jälle uut muinasjuttu… Eno Raud “Siili keedupott” edeneb ilmselgelt paremini, kui “Merekoll”. Peaaegu päris valmis on 7 lk (peaaegu, sest minu meelest ei saa ükski mu pilt “päris” valmis, alati tahaks veel nokitseda siit ja sealt…).
  d) muidugi ei saa mitte kuidagi mööda “Jubedate juttude” raamatust, kus jutud on olemas, illustratsioonid ka, aga vennaraasuga meil kuidagi ei õnnestu leida aega, et see asi ära küljendada ja mõnele kirjastusele pakkuda…

Aasta 2018

1. väljakutse – aasta 2018

Osaleda taas lugemise väljakutses. Seekord on eesmärk läbida väljakutse täienisti. Väljakutse üle pean arvestust ikka sama Google Drive’i dokumendi abil, kuhu sättisin uueks aastaks uue vahelehe.

2. väljakutse – osaleda kahel näitusel ja joonistada vähemalt 3 pilti “Merekolli” raamatule.

Esimene näitus avatakse emakeelepäeval Haapsalu Keskraamatukogus kell 14.00. Seal tulevad äitamisele “Jubedate juttude” pildid, mis pole veel raamatuks kokku saanud. Viimane illustratsioon on vaja mul lõpetada.

Teine näitus avatakse umbes nädal hiljem Haapsalu Kunstikoolis, kus meil on ühisnäitus. Sinna pean joonistama Dino Buzzati jutule “Merekoll” juurde vähamelt 3 illustratsiooni (üks on olemas).

2018 kokkuvõte

 1. väljakutse punkti raamatute lugemise kokkuvõte GoodReadsist on siin: https://kritselblog.wordpress.com/2019/01/01/2018-aasta-kokkuvote/
 2. väljakutse punktiga ka eriti hästi ei läinud. Näitus oli, aga panin nätiusele lõpuks hoopis teised pildid. Näituseks kujuned “Väike prints ja teised lood” ning “Merekollist” õnnestus kõrvale hiilida. Ega ma alla anna, ükskord need ikka tekivad. Natuke juba on ka ;).

Aasta 2017

1. väljakutse – aasta 2017

Eelmisel aastal jälgisin Facebooki “Lugemise väljakutse grupis”, kuidas teised lugesid ja oma raamatuid tutvustasid. Kuna liitusin grupiga poole aasta pealt, siis tundus tobe hakata aasta jooksul loetud raamatuid tagantjärele tutvustama.

2017. aasta alguses otsustasin, et proovin sel aastal ise ka. Väljakutse üle pean arvestust Google Drive’i dokumendi abil. Paralleelselt hoian ka loetud raamatutest infot Goodreadsi lehel.

2017. aastal lugesin kokku 61 raamatut. Panin Goodreadsis eesmärgis 53. Ületasin 9 raamatuga, kuid lugemise väljakutse raamatutest sain tegelikkuses loetud 29 raamatut. Lihtsalt ei sobinud ülejäänud Hamish Macbethi raamatut väljakutse teemade alla :D.

2. väljakutse – aasta 2017

Joonista pilt loetud raamatust!

Ei tea, kas keegi kuskil seda ka päriselt väljakutseks teeb, kuid mõtlesin sel aastal proovida enda peal. Oma klassiga, kellele järgmisel aastal kunsti õpetan, proovin siis uuel õppeaastal.

Kokkuvõte aastast 2017: ei ole kuhugi jõudnud. Kuna praegu on käsil järgmise kahe näituse ja ühe enda illustratsioonide ja õpilaste juttudega raamatu illustratsioonid, siis ei võta endale uueks aastaks uut väljakutset. Peaasi, et raamatute illustratsioonid näituste ajaks valmis saaksid… Aga väljakutse mõte on põnev ja jätan selle ootama aega, kui parasjagu midagi joonistada ei ole.

3. väljakutse – aasta 2015-…

Lastekirjanduse blogi sissekanne

Kirjuta iga lasteraamatu või noorteraamatu kohta väike kokkuvõte ka oma lastekirjanduse blogisse.

2017. on ka sellega pisut kehvasti olnud. Eks sa siis pea kahte blogi ja pne midagi ühte ja midagi eise. Peaks mingi valemiga need üksteise alla kolima, aga hetkel ei oska arvata, kuidas. Las praegu olla nii, nagu on. Edasisised lugemise postitused lähevad ikka lugemise blogisse. 

4. väljakutse – aasta 2017 suvi

Kujunes välja nii, et suve jooksul õnnestus lugeda ja kuulata tervet hulka Hamish Macbethi raamatuid. Laenas hea töökaaslane Anu ja ühtteist jsa kuulata ka joonistamise kõrvale. Kõik ei saanudki läbi. Osa pole eesti keeles veel ilmunud :/


Aasta 2017

2018_kv

Päris õigeks ikka statistikat ei saanud. Näitab 58 raamatut, aga tegelikkuses sai 61 lõpuks loetud ja kirja pandud, sest viimasel hetkel avastasin, et midagi oli veel õigesse riiulisse minemata… Midagi on Goodreadsi keskkonnas sellist, mis mind nöögib – ei lähe alati need raamatud sellesse riiulisse, kuhu sättinud olen ja statistikasse ka alati mitte. Lõpuks polegi vahet. Palju ikkagi sai loetud!

Aasta 2016
15726987_1226710744075734_7772512801636504608_n

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s