Jane Austen “Uhkus ja eelarvamus”

Jane Austen “Uhkus ja eelarvamus”, 392 lk, Varrak 2020

Võtsin selle ette uudishimust. Vaatasin vana aasta sees ETV-st jooksnud sarja ja jäin mõtlema, kui palju on raamat sarjast erinev? Tavaliselt ju kõike ikka sarja/filmi panna ei saa.

Seekord pidin kuni peaaegu viimaste lehekülgedeni pettuma. Sari on nii täpselt raamatu järgi tehtud, et mälu järgi meenutades olid isegi dialoogid üks ühele raamatust maha kirjutatud. Tore ju, kui on originaalilähedane. Pisut segas lugemist sarjast pärit tegelaskujude välimus, mis kogu aeg silme ees toimetas. Päris lõpus oli raamatus siiski natuke rohkem, kui sarjas. Härra Darcy ja Elizabethi vestlust oli sealt tunduvalt rohkem ja põhjalikumalt. Sari lõppes ju üksteise leidmise ja peaaegu kohe topeltpulmadega. Raamatus oli natuke ka edasisele elule vihjeid, kus keegi ja kuidas elas.

Kuidas meeldis? Noh, pean ütlema, et kuna alles sarja vaatasin, siis see väga, väga segas. Liiga hästi oli kõik meeles, seetõttu kippusin mingeid igavamaid kohti vahele jätma. Võib-olla ei olnud ka hea, et lugesin telefonist (ELLUst). Seetõttu mingil hetkel avastasin, et ei tea midagi, mida viimastel lehekülgedel lugesin. Kerisin siis jälle tagasi ja lugesin uuesti üle.

Kokkuvõte: https://et.wikipedia.org/wiki/Uhkus_ja_eelarvamus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s