Bobbie Peers “Krüptoportaal”

2018. aasta väljakutse esimene postitus

20. Raamat, mille sa tood 2017. aastast kaasa, st alustad detsembris ja lõpetad jaanuaris

Bobbie Peers “Krüptoportaal”
Tõlkija Annika Kupits
222 lk
Kirjastus Helios
Kaane illustratsioonid Nikolai Lockertsen

krüptoportaal

Sisututvustus raamatu kaanelt: “William läheb tagasi Posthumaansete Uuringute Instituuti. Kuid seal on kõik muutunud: kehtib liikumiskeeld ja kõikjal on vahid. Juhutma hakkab salapäraseid asju. Mis põhjustab Williami jubedaid haigushooge? Kes on see kummaline olend, kes temaga ühendust püüab saada? Kõik see juhatab krüptoportaalini. Ama mis see veel on?”

“Krüptoportaal” on Bobbie Peersi “William Wentoni” sarja II raamat. Esimene raamat  “Lüriidiumivaras” on ilmunud 36 riigis.

Esimeses osas saab William, kelle ümber on kogu elu pisut kummalisi asju juhtunud, teada oma päritolu kohta – kes ja kus on ta kadunud vanaisa, miks poiss suudab lahendada keerulisi krüpteeritud ülesandeid, kuigi isa ei luba tal seda mitte teha, mis on Posthumaasete Uuringute Instituut ning lüriidium ja veel palju muud.

Teises osas seiklused jätkuvad. Välja ilmub salapärane naine Cornelia, kes näib liikuvat läbi seinte, tundub olevat surematu või vähemalt väga pika elueaga ja lõpus tuntub, nagu ta oleks surnust üles tõusnud… Muidugi on olemas hull professor, märulit, möllu, tagaajamist, täiskasvanutele omast laste eest tõe varjamist, kahtlasi haigushooge ,mille põhjust keegi ei näi teadvat, ja sõprust. Iscia ilmub taas välja ja Williamile hakkab selgeks saama, kui oluliseks Iscia talle saada võib “Aga sügaval sisismas ei olnud ta kindel, et see nii oli. Temale oli Isciast saamas üks olulisi sinimesi maailmas.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s