Joss Stirling “Ma leian su, Sky”

18. Raamat sõbra või sõbranna riiulist

Joss Stirling “Viin su endaga, Phoenix”
286 lk
Tõlkija: Laura Lilleväli
Ajakirjade Kirjastus 2012

Sõbranna hirmsasti kiitis ja peaaegu sundis mind seda kaasa võtma. Tõrkusin natuke, aga kuna selgus, et selle sarja raamatuid ei pea lugema järjest, siis pistis ta mulle kaasa hoopis teise osa. Muidugi peale selle lugemist kihutasin raamatukokku, et võtta ülejäänud ka. Ma lihtsalt ei suuda oodata märtsi lõpuni, et tema raamaturiiuli juurde saada. Nii et see sisuliselt on sõbranna raamaturiiulist…

Benedictide sarja esimene osa meeldis mulle üllataval kombel rohkem kui teine. Kas olin juba tegelastega natuke tuttav? Või oli raamat ise paremini kirjutatud? Ei teagi. Igal juhul võtsin raamatu üleeile õhtul koju jõudes kätte ja muude toimetuste vahel lugedes lõpetasin pool üksteist.

Sky on raske lapsepõlvega tütarlaps, kes satub Ameerikasse oma kasuvanematega. Oma varasemast lapsepõlvest mäletab ta vähe, mõnikord ärkab õudusunenägudest. Elu hakkas paremaks minema peale 10. eluaastat, kui tema praegused vanemad ta lapsendasid. Sinnani oli ta kuuendast eluaastast elanud mitmes eri kasuperes. 6-aastasena jäeti ta bensiinijaama teepervele ja kästi vait olla.

Pisaraid valasid? Jah, kuigi see pole minu puhul mingi näitaja. On vaja ainult natuke, kus kellelegi peab kaasa tundma, siis olen mina nutmises “käpp”, aga see minu jaoks stressi maandav ja vabastav.

Põnevust oli? Oo jaa. Tüdruk röövitakse ja talle sisendatakse, et ta peab tapma oma armastatu ja tema noorema venna. Tavainimene ütleb hüpnoos, kuid savantide maailmas käib see pisut teisiti.

Üleloomulikku? Muidugi. Paljud tegelastest on tavamaailmas madalat profiili hoidvad üleloomulike võimetega – mõtete lugejad, mõtte jõul asjade liigutajad, kes näeb teiste aurasid, kes oskab asja järgi öelda selle ajalugu jne.

Ühe sõnaga kiire, mõnus, tundeid täis, põnev ühe õhtu lugemine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s