M.C. Beaton “Klatšimoori surm”

Väljakutsevälised raamatud

C7r8VheXgAAcZQ7

Lugemise väljakutses hakkavad sobivad teemad otsa saama :). Olen siiani lugenud ikka seda, mida tahtsin lugeda ja leidnud raamatule sobiva koha lugemise väljakutse teemade all, kuid täna avastasin, et kuhugi pole eriti enam sed Šoti kriminullide sarja paigutada. No siis lähevad ühte postitusse kõik kolm kokku, mis viimasel kuul loetud 😉

Ei suuda neid ka lihtsalt järjest neelata, kuid vaheldumisi teiste raamatutega on hea kerge lugeda.

“Klatšimoori surm”
M. C. Beaton
Tõlkija Mall Pöial
175 lk
Kirjastus Tänapäev 2008

Lochdubhi hotellis toimetab kalastuskool, kuhu satuvad kokku igasugused veidrad inimesed. Seltskonnajakirjanik leedi Jane Winters tuleb samuti kalastuskooli, aga kalastamine ei paista olevat tema peamine eesmärk. Ta on terva keelekasutusega, ebaviisakalt otsekohene, ebadaamilik ja lõpuks selgub, et ka üldse mitte leedi. Kõigi kohta on tal midagi teada. Ka külakonstaabel Hamish Macbeth saab oma osa. Loomulikult  leitakse jõest leedi Jane’i laip. Muidugi saabub detektiiv Blair. Ükski lugu ei saa olla imekuni Priccillata, kellesse Hamish on lootusetult armunud.

“Uustulnuka surm”
M. C. Beaton
Tõlkija Maia Boltovsky
191 lk
Kirjastus Tänapäev 2009

Hamish saadetakse asendama Cnothani konstaablit, kes läheb puhkusele. Loomulikult on linnakese elanikud uustulnukate ja eriti inglaste vastu tõrjuvad ning kinnised. Ikka  toimub mõrv, mille asitõenditega vusserdatakse. Ülbe ja vihatud mees kukub koorikloomade basseini ning keegi üritab asitõendeid peita. See keegi tapetakse samuti. Taas tuleb kohale Blair. Hamish leiab üürikeseks ajaks omale kaaslase, kuid mõlemad mõistavad peagi, et nende suhetel perspektiivi pole ning raamatu lõpuks tuleb Hamishile järele ei keegi muu kui Priscilla.

“Kaabaka surm”
M. C. Beaton
Tõlkija Mall Pöial
224 lk
Kirjastus Tänapäev 2009

Priscilla Halburton–Smythe tuleb kodukülla oma värske kihlatuga, et tutvustada teda vanematele. Selle puhul korraldavad Priscilla vanemad kihluspeo. Kutsutud on taas veider seltskond, kes pealtnäha üksteist eiriti ei tunne. Loomulikult lastakse maha matslik, alatu, tüütu kapten Bartlett. Igaühel on luukere kapis. Tapetakse ka  kahtlusaluse abikaasa Vera ning Hamish peab taas manööverdama Priscilla, selle kihlatu näitekirjanik Henry Witheringi, Blairi ning kahtlusaluste vahel. Seekord saab Blair juhtumist sule sappa ja saadetakse uurimise juurest minema. Asemele tuleb vahelduseks mõistlik superinterndat Chalmers, kellega on võimalik koostööd teha. Mõrvar tabatakse, Hamishi rahulik elu taastub, Priscilla pole ohus ja kõik on rahul järgmise korrani.

Igas siiani loetud sarja raamatus on Hamishil vaja tegemist teha natuke juhivõitu Blairiga, kes on küll rutiinsetes politsei tegevustes väga asjalik, kuid uurijana enamasti läbikukkunud, lood lahendab ju Hamish Macbeth. Ülemustele jätab Blair muidugi mulje, et on ise kõik juhtumid lahendanud ning Hamish laseb sel rahumeeli sündida, et saaks elada edasi rahulikku elu mägismaal. Teenida konstaablitööga natuke raha ja pea kõik saata vanematele toetuseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s